Ceļojumi ar lidmašīnu

Dzīvnieku pārvadāšanas noteikumi izmantojot gaisa transportu

IATA (Starptautiskā gaisa transporta asociācija) dzīvnieku noteikumi ir visas pasaules standarts attiecībā uz dzīvnieku pārvadāšanu, izmantojot gaisa transportu. Katra atsevišķā aviokompānija vadās pēc šiem noteikumiem. Būra izmēriem jābūt tādiem, lai dzīvnieks transportēšanas laikā tajā varētu brīvi stāvēt, apgriezties un gulēt. IATA noteiktie būra iekšpuses izmēri dzīvnieka transportēšanai:

Izmērs "A"

Dzīvnieka garums no degungala līdz astes galam.

Būra minimālais garums tā iekšienē atbilst dzīvnieka garumam, mērot no degungala līdz astes sākumam + ½ no priekšējās kājas garuma ( A + ½ B).

Izmērs "B"

Augstums no zemes līdz dzīvnieka elkoņa locītavai (priekškājas garums).

Izmērs "C"

Dzīvnieka plecu platums.

Būra platums tā iekšienē atbilst dubultam dzīvnieka ķermeņa platumam, mērot pāri mugurai tās platākajā vietā ( C ), t.i. minimālais būra platums = 2 X C.

Izmērs "D"

Dzīvnieka augstums stāvot.

Būra augstums tā iekšienē atbilst dzīvnieka augstumam stāvus pozīcijā, mērot no zemes līdz dzīvnieka ķermeņa augstākajai daļai (ausis vai galvas augstākais punkts - tas, kurš ir augstāks). Dzīvniekam brīvi stāvot, ausis vai galva nedrīkst skart būra griestus. ( D )

Būra izmēri:

Garums = A+ ½ B,

Platums = C x 2,

Augstums = D

Ja vienā būrī tiek transportēti vairāk kā viens dzīvnieks, tad būra izmēriem jāattiecas uz lielāko dzīvnieku.

Ja vienā būrī tiek transportēti 2 dzīvnieki, tad būra platums ir jārēķina kā 3 x izmērs C, bet, ja tiek transportēti 3 dzīvnieki, tad aprēķins būra platumam ir 4 x izmērs C.     

Piemēri suņu un kaķu pārvadāšanas būriem 

1. Dzīvnieks var brīvi stāvēt būra iekšienē ar galvu taisnā pozīcijā.

 

2. Sēžot būra iekšienē ne dzīvnieka galva, ne ausis neskar būra griestus.

       

3. Var gulēt izstiepis uz priekšu ķepas, un būrī var apgriezties riņķī. Ūdens un barības traukam jābūt piestiprinātiem tā, lai tiem varētu tikt klāt no ārpuses, neatverot būra durvis.

Sīkāku informāciju par dzīvnieku pārvadāšanas noteikumiem Jūs varat iegūt konkrētajā aviosabiedrībā.