Ceļošanai ar mājdzīvnieku nepieciešamais

Kas jāzin, ka ceļojot vēlas ņemt līdzi istabas (mājas) dzīvnieku

Ja ceļojumā uz ārzemēm vēlies doties sava mazā mīluļa - suņa, kaķa vai Latvijā pagaidām mazāk populārā mājdzīvnieka seska pavadībā, Tev jāzin, ka arī Tavam ceļabiedram ir nepieciešama pase un, atkarībā no valsts, uz kuru dodies, būs jākārto arī citas formalitātes.

Ceļojot uz Eiropas Savienības dalībvalstīm

Identifikācija (mikročips, tetovējums) -> Lai Tavu istabas dzīvnieku varētu atšķirt no citiem dzīvniekiem, tam nepieciešams identifikācijas mikročips vai tetovējums. Lai to iegūtu, dodies pie veterinārārsta!

Pase (ES parauga mājas (istabas) dzīvnieku pase) -> Tāpat, lai līdz ar Tevi dotos ceļojumā, Tavam mazajam ceļabiedram būs nepieciešama pase jeb pilnā nosaukumā - "Eiropas Savienības istabas (mājas) dzīvnieku pase". Pasi vari iegādāties pie veterinārārsta. Ar to suns, kaķis vai sesks Tavā sabiedrībā varēs ceļot uz jebkuru pasaules valsti.

Vakcinācija -> Ņem vērā, ka vienalga, vai tev līdzi dodas suns, kaķis vai sesks, tam būs jābūt vakcinētam pret trakumsērgu. Ja tavs mīlulis poti saņems pirmo reizi, tad ceļā varēsi doties pēc 21 dienas. Ja tā būsatkārtota vakcinācija un veikta 365 dienu laikā no iepriekšējās vakcinācijas, tad ceļā varat doties uzreiz.

Attārpošana -> 24 - 120 stundas pirms iebraukšanas Lielbritānijā, Īrijā vai Maltā, vai Somijā veterinārārsts dzīvniekam veic attārpošanu(Echinococcus spp. multilocularis) un izdarot ierakstu pasē.

Ceļojot uz trešajām valstīm

Identifikācija (mikročips, tetovējums) -> Lai Tavu istabas dzīvnieku varētu atšķirt no citiem dzīvniekiem, tam nepieciešams identifikācijas mikročips vai tetovējums. Lai to iegūtu, dodies pie veterinārārsta!

Pase -> Tāpat, lai līdz ar Tevi dotos ceļojumā, Tavam mazajam ceļabiedram būs nepieciešama pase jeb pilnā nosaukumā - "Eiropas Savienības istabas (mājas) dzīvnieku pase". Pasi vari iegādāties pie veterinārārsta. Ar to suns, kaķis vai sesks Tavā sabiedrībā varēs ceļot uz jebkuru pasaules valsti.

Vakcinācija (pret trakumsērgu) -> Ņem vērā, ka vienalga, vai tev līdzi dodas suns, kaķis vai sesks, tam būs jābūt vakcinētam pret trakumsērgu. Ja tavs mīlulis poti saņems pirmo reizi, tad ceļā varēsi doties pēc 21 dienas. Ja tā būs atkārtota vakcinācija un veikta 365 dienu laikā no iepriekšējās vakcinācijas, tad ceļā varat doties uzreiz.

Analīzes* Dzīvniekam pēc vakcinācijas pret trakumsērgu nepieciešams veikt asins analīzi antivielu daudzuma noteikšanai.

Veterinārais sertifikāts -> Tavam dzīvniekam vajadzēs arī veterināro sertifikātu, kuru izdod Pārtikas un veterinārais dienesta teritoriālās struktūrvienības. Tas Tev būs nepieciešams arī tad, kad no trešās valsts atgriezīsies Eiropas Savienības teritorijā.

Trešo valstu prasības var būt atšķirīgas un tādēļ pirms izvešanas uz trešajām valstīm jāinteresējas savlaicīgi Pārtikas un veterinārā dienesta teritoriālajās struktūrvienībās.

* - izņemot sekojošas valstis: Debesbraukšanas sala, Apvienotie Arābu Emirāti, Antigva un Barbuda, Nīderlandes Antiļu salas, Argentīna, Austrālija, Aruba, Baltkrievija, Barbadosa, Bahreina, Bermudu salas, Kanāda, Čīle, Fidži, Folklenda salas, Honkonga, Horvātija, Jamaika, Japāna, Sentkitsa un Nevisa, Kaimanu salas, Montserrata, Maurīcija, Meksika, Jaunkaledonija, Jaunzēlande, Franču Polinēzija, Rumānija, Senpjēra un Mikelona, Krievijas Federācija, Singapūra, Svētās Helēnas sala, Taivāna, Amerikas Savienotās Valstis, Sentvinsenta un Grenadīnas, Trinidada un Tobao, Vanuatu, Volisa un Futuna, Majota.

Atceries!

Pirms došanās ceļā, savlaicīgi painteresējies, kas ir nepieciešams, lai Tavs un Tava mājas dzīvnieka ceļojums nebeigtos ar nepatīkamiem piedzīvojumiem.

Sīkāku informāciju vari iegūt griežoties tuvākajā Pārtikas un veterinārajā dienesta pārvaldē vai veterinārajā klīnikā.

Plašāk par dzīvnieku ceļošanas noteikumiem lasi Pārtikas un veterinārā dienesta mājas lapā.