Kaķi

Mājas kaķis (lat. Félis silvéstris cátus) - viens no populārākajiem un iecienītākajiem mājdzīvniekiem jau aptuveni 9500 gadus. Pirmās liecības par saskanīgu kaķu un cilvēku kopdzīvi ir atrodamas jau Senās Ēģiptes laikos 3000 gadu pirms mūsu ēras. Pētījumi norāda, ka mājas kaķa tiešais sencis ir Āfrikas meža kaķis (Felis sylvestris lybica). Zinātnieki un vēsturnieki uzskata, ka sākotnēji Āfrikas meža kaķi pietuvojās ēģiptiešu graudu glabātuvēm Nīlas krastos, kur viņus pievilināja glabātuvēs mītošās peles un žurkas. Kaķi samazināja grauzēju skaitu, un tādēļ iepatikās cilvēkiem. Neskatoties uz to, ka ka kaķi kā mājdzīvnieki jau ir ilgu laiku, lielākā daļa no tiem spēj izdzīvot bez cilvēka klātbūtnes, ātri pielāgojoties klaiņojošu kaķu dzīvesveidam un līdzinoties savvaļas kaķiem.

19. gadsimta beigās pirmajās kaķu izstādēs varēja apskatīt pašus pirmos šķirnes kaķus. Pašlaik pasaulē ir aptuveni 600 miljonu kaķu, ir radītas aptuveni 256 šķirnes sākot ar garspalvainajiem un beidzot ar pilnīgi kailiem sugas pārstāvjiem.  

Kaķis ir gudrs, elegants un skaists dzīvnieks, kurš var kļūt par lielisku draugu, saglabājot savu neatkarību un labvēlību pret cilvēku. Kaķis ir ļoti tīrīgs dzīvnieks, nav skaļš un ar savu uzvedību nevienam netraucē. Kaķis īpaši neuztrauksies paliekot mājās viens, kamēr Jūs atrodaties darbā.

Kaķa kopšanu un uzvedību daudzējādā ziņā ietekmē atsevišķu šķirņu kopējās īpašības. Plašāk par izplatītākajām šķirnēm varat iepazīties sadaļā šķirnes.